logo Niedzielne uroczystości 20 tego Święta Pieczarki rozpoczęły się Mszą św., która została odprawiona w wielichowskim kościele parafialnym. Następnie uroczystości przeniosły się na Rynek, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie święta.

W tym punkcie programu głos zabrali m.in. p. Zofia Szalczyk wiceminister rolnictwa oraz Jan Filip Libicki senator RP. Pani Szalczyk wręczyła statuetki ufundowane przez Ministra Rolnictwa. W tym roku otrzymali je Dorota I Tadeusz Ciesielscy oraz Janina i Henryk Banach.

Jak przystało na jubileuszowe święto obrzęd dożynkowy miał w tym roku zupełnie zmieniony scenariusz. Gospodarze Święta Pieczarki burmistrz Adam Łaniecki i prezes Krystian Szudyga musieli sami zebrać pieczarki, jako dożynkowy plon. Była to doskonała okazja do powiązania teorii z praktyką. Obrzęd prowadziła p. Barbara Różanek z firmy Hajduk. Poza gospodarzami święta grzyby ścinali Zofia Szalczyk, Ryszard Gnus, Killion Munyama, Jan Grześ, Michał Michalski.

Po obrzędzie wielobarwny korowód z udziałem grodziskiej orkiestry, pieczarkowych przebierańców oraz gości i sympatyków pieczarkowego święta przeszedł na stadion sportowy.

Święto Pieczarki dało nam wszystkim doskonałą okazje do posmakowania pieczarkowych produktów. W tym roku zagwarantowały to trzy firmy: Hajduk, Łabimex i Malpol oraz stoisko „Ja Pieczarka” gdzie potrawy przygotowane na bazie pieczarki serwowała p. Bożena Dykiel.

W części artystycznej tegorocznego święta na scenie zaprezentowały się zespoły i sekcje działające przy CK, zespoły Trend z Wolsztyna i ANN z Kościana. Publiczność mogła obejrzeć rewię brazylijska oraz pokaz taekwondo przygotowany przez klub UKS Smoki z Rakoniewic. Była gala disco-polo z zespołem Blue Box i Krisem, koncert Urszuli Chojan oraz na zakończenie pieczarkowego show koncert Rafała Brzozowskiego.