logo

W niedzielę 27 maja zakończyło się doroczne święto producentów grzybów uprawnych Święto Pieczarki. Przez ostatni majowy weekend wiele się w sprawie promocji pieczarki działo. Najpierw specjaliści spotkali się na targach w Sielinku by dzielić się doświadczeniami z zakresu uprawy grzybów. Na targach zaprezentowało się ponad 50 firm z kraju i zagranicy.

Sobota i niedziela to już tradycyjne dni pieczarkowego święta na stadionie w Wielichowie. W sobotnim programie m.in. można było posłuchać i zobaczyć grupy cheerleaderek, tańca nowoczesnego, dziecięcych laureatów festiwali piosenki z rockowym repertuarem zespoły Undying i NEO. Przeboje dla wszystkich zagrali wieczorem Ramolsi, a o 22.00 do zabawy zagrał znany z teleturnieju „Jaka To Melodia", zespół AKT. Niedzielne świętowanie rozpoczęła uroczysta Mszą Św. po której w klimacie pieczarkowego święta odbył się obrzęd dożynkowy. Starostowie dożynek Donata i Jan Połukordowie z Wielichowa przekazali burmistrzowi Wielichowa Adamowi Łanieckiemu i prezesowi Stowarzyszenia Branży Grzybów Uprawnych Krystianowi Szudydze kosze grzybów. Następnie wielobarwny i bardzo liczny korowód pieczarkowych przebierańców przeszedł na stadion. Wśród najładniej przebranych dzieci jury wybrało Miss Pieczarki Basię Misiorną z Wielichowa a Misterem Kajetana Włodarczaka z Wilkowa Polskiego. W niedzielnym programie pieczarkowego świętowania nie zabrakło też innych atrakcji, był konkurs na sałatkę pieczarkową, folklor i zespół „Wilkowianie", recital wschodzących gwiazd, w którym wystąpiła m.in. Kasia Marona. Gwiazdą wieczornego koncertu był czeski zespół „Koberec Band" grający przeboje legendarnej grupy Deep Purple oraz „Czarno Czarni".

Organizatorami Święta Pieczarki byli Burmistrz Wielichowa, Stowarzyszenie Branży grzybów Uprawnych w Skierniewicach i Centrum Kultury w Wielichowie.