logoW dniach 21 – 22 maja 2016 r. w Wielichowie już po raz 22. zorganizowane zostało Święto Pieczarki. W tegorocznym świętowaniu udział wzięło tysiące ludzi. Było smacznie, kolorowo, pieczarkowo.

Przyciągnęły gwiazdy: Cleo i zespół Boys. Jednak głównym akcentem pieczarkowego spotkania była promocja spożycia. W tym celu szeroką kampanię promocji spożycia przygotowało Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych. Na stoisku SBGU serwowano pieczarki z grilla, patelni oraz smaczną zupę. Każdy mógł do woli posmakować pieczarki oraz nauczyć się je przyrządzać. Do Wielichowa został zaproszony również Grzegorz Łapanowski, znany z programu TopChef, który w niekonwencjonalny i bardzo ciekawy sposób opowiadał o wartościach odżywczych pieczarki.

Przepiękna pogoda sprawiła, że do Wielichowa ściągnęło bardzo wiele osób. Przez dwa dni trwania święta zadbano, aby program był atrakcyjny dla każdego. Korowód pieczarkowy, wybory Miss i Mistera Pieczarki, koncert zespołu Lakeside i Paxona oraz występy laureatów festiwali piosenki to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla publiczności.

Organizatorzy Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska i Dyrektor Centrum Kultury Jan Grześ serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie. (listę sponsorów opublikujemy w najbliższym czasie).

Już dzisiaj zapraszamy do Wielichowa na kolejną edycję Święta Pieczarki..