logo W sobotę 20 sierpnia 2016 r. w Trzcinicy odbyły się dożynki wiejskie. Organizatorem tego wydarzenia byli: Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

W tym dniu na terenie wsi pojawiły się atrakcyjne dekoracje przygotowane specjalnie na okoliczność dożynek. Festyn rozpoczął się korowodem dożynkowym z udziałem sprzętu rolniczego oraz przebierańców w bardzo oryginalnych aranżacjach. Następnie na placu przy świetlicy wiejskiej odbyła się ceremonia przekazania bochna chleba przez starostów dożynkowych - Pana Macieja Łabińskiego i Panią Renatę Drgas. Chleb upieczony z mąki z tegorocznych zbiorów wręczony został na ręce Burmistrza Wielichowa - Honoraty Kozłowskiej, która następnie rozdzieliła go między zgromadzonych licznie uczestników święta.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu spotkania dożynkowego: harcerzom z Wielichowa i Centrum Kultury w Wielichowie oraz Bankowi Spółdzielczemu w Grodzisku Wielkopolskim, Gminnej Spółdzielni SCh w Wielichowie, firmie ANEX oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom za wsparcie finansowe i ufundowane upominki.