logo W dniu 28 sierpnia 2016 r. na jeziorze Przemęckim w Olejnicy odbyły się coroczne Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Wielichowie.

W zawodach udział wzięło 23 wędkarzy, w tym 4 młodzieżowców zrzeszonych w wielichowskim Kole PZW "Karaś". Uczestnicy stawili się nad jeziorem o godz. 6:00. Przedstawiano regulamin zawodów (były to zawody bez stosowania zanęty) oraz przystąpiono do losowania stanowisk wędkarskich. Łowienie rozpoczęło się o godz. 7:30 a zakończyło o 11:30.

Komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb na stanowiskach wędkarskich oraz podsumowania wyników. Zwycięzcą zawodów został Roman Ciesielski z wynikiem 4,29 kg ryb, drugie miejsce zajął Marcin Krawczyk z wynikiem 3,52 kg ryb, a trzecie Paweł Kledzik – 3,49 kg ryb. W kategorii młodzieżowej zwyciężył Mateusz Wysocki z wynikiem 3,96 kg ryb, drugie miejsce zajęła Kinga Machnicka – 2,00 kg ryb, a trzecie Mateusz Pintal – 1,58 kg ryb. W kategorii Miłośnik Przyrody (z najmniejszą waga ryb) zwyciężył Marek Pintal.

Puchar zwycięzcom wręczył Jan Grześ, dyrektor Centrum Kultury w Wielichowie, a wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody. Na zakończenie zawodów były kiełbaski z grilla.