Po raz dwunasty w ramach dorocznego "Święta Pieczarki" w Wielichowie spotkali się producenci i entuzjaści tego smakowitego grzyba. Część branżowa odbywała się w Sielinku, pod hasłem "Pieczarkarstwo Europejskie", a zainaugurowano ją w piątek, 19 maja. Oprócz udziału w dyskusji, można także było obejrzeć przygotowaną ekspozycję targową. Na targach zaprezentowały się 63 firmy z całego kraju oraz zagraniczne. Z okazji największej w Europie imprezy promującej pieczarki przybyli do Wielichowa i Sielinka przedstawiciele wszystkich liczących się w pieczarkarstwie państw Unii Europejskiej. Ta międzynarodowa organizacja branżowa (GEPC) obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia powstania. Wielkim zaszczytem dla organizatorów Święta Pieczarki było to iż Sesja Plenarna tej organizacji odbyła się u nas.

Fotorelacja 

W Wielichowie dominowały potrawy przygotowane na bazie pieczarki. Wśród rozstawionych na stadionie stoisk można było smakować potrawy pieczarkowe, przyglądać się jak powstają niektóre z nich oraz kupić przetwory oferowane przez firmy przetwórcze. Na scenie prezentowały się zespoły taneczne i muzyczne jak „Wilkowianie” czy „Chórek Wesołych Chmurek”, „Tygrys Band” a także gwiazdy muzyki rozrywkowej. W tym roku dla licznie zgromadzonej publiczności, swoje największe przeboje zaśpiewała Urszula oraz legendarne "Czerwone Gitary" oraz zespół „Make Up”.

Niedzielny korowód pieczarkowy poprzedziła uroczysta msza św. odprawiona w kościele farnym. A po nabożeństwie z wielichowskiego rynku wyruszył barwny korowód dzieci i młodzieży, poprzebieranych na tę okazję w stroje "pieczarkowe" i odgrywających scenki rodzajowe. Nad wszystkim czuwali Królowa i Król pieczarkowy, którym uroczyście klucze do bram miasta wręczył burmistrz Adam Łaniecki. Świętu towarzyszyło szereg konkursów, m.in. na największą wyhodowaną pieczarkę, konkurs warcabowy, rysunkowy, turniej piłkarski „gigantyczne piłkarzyki”.

Na tegorocznym święcie z programem „Radio na twoich oczach” pojawiło się Radio Merkury Poznań. W godzinnym programie przygotowanym przez radiowców w różnych konkurencjach rywalizowały drużyny „modelek” z Centrum Kultury i „Inspektorów” z Urzędu Miasta i Gminy. Wszystko okraszone humorem i gwarą wielkopolską, którą prezentował Jacek Hałasik.