Obiektami służącymi zaspokajaniu potrzeb kultury fizycznej mieszkańców Gminy Wielichowo są 2 boiska sportowe w Wielichowie oraz boiska znajdujące się przy szkołach w Wilkowie Polskim, Łubnicy i Gradowicach. Ponadto zajęcia sportowe prowadzone są w sali gimnastycznej i siłowni Centrum Kultury w Wielichowie.
Centrum Kultury organizuje również cyklicznie imprezy sportowe jak np. "Piłkarska majówka", szkoły również posiadają bogatą ofertę imprez sportowych orgazniowanych zarówno w czasie roku szkolnego jak i w wakacje.

sport3

Najwybitniejszym sportowcem pochodzącym z Wielichowa, jest Zdzisław Krzyszkowiak (ur. 3 sierpnia 1929r. ), lekkoatleta, mistrz olimpijski w biegu na 3 km z przeszkodami (Rzym 1960), pechowiec Olimpiady w Melbourne (1959 r.), gdzie pogryzł go pies i gdzie zajął tylko 4 miejsce na 10 kilometrów. Mistrz Europy w biegu na 5 i 10 km (Sztokholm, 1958), rekordzista świata na 3 km z przeszkodami (podczas dwumeczu lekkoatletycznego w Tule (ZSRR)), 12-krotny mistrz Polski, zwycięzca w plebiscycie na najlepszego sportowca w "Przeglądzie sportowym" (1958 r.), był zawodnikiem OWKS Lublin, Legii Warszawa, Zawiszy Bydgoszcz. Jego kariera została opisana w książce B. Tomaszewskiego "Kariera z kolcami". Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem w Zawiszy Bydgoszcz, nadal był bardzo aktywny, brał udział w licznych imprezach jako honorowy gość. Gwiazda z nazwiskiem Zdzisława Krzyskowiaka, została odsłonięta w Alei Gwiazd Sportu w Cetniewie położonej w pobliżu Ośrodka Przygotować Olimpijskich. Zmarł 24 marca 2003 roku w Warszawie.

sport2
sport1